Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

In anul 2008 am facut un credit in lei pe card la Credit-Europe de 500ronni, pe28-10-2017 am primit o instiintare de executare silita la acest imprumut.Timp de 9 ani nu am primit nici o instiintare de la banca. Creditorul este CREDIT PLUS(GULF) LTD,din DUBAI. Nu sa prescris dupa 9 ani? Multumesc!
Ba da, mai aveti 12 zile sa faceti contestatie la executare si sa anulati executarea silita. Daca nu actionati acum, nu mai aveti dreptul sa invocati prescriptia. Grabiti-va!
Depuneti contestatie la executare silita asa cum vi s-a recomandat. Termenul este de 15 zile din momentul in care ati luat la cunostinta. Invocati Prescriptia dreptului de a solicita executarea silita si temeiul legal.
Rog raspuns urgent,daca se poate, nu am gasit avocat sa-mi scrie contestatia la instanta de pe 27-10-2017,in alea 15zile se mai pun doua?Poate gasesc pana atunci,mai precis pute-ti sa-mi spune-ti exact de pe 28-10, cand e ultima zi sa depun contestatia?Va multumesc din suflet pentru raspuns.
Company Advising a scris:

Depuneti contestatie la executare silita asa cum vi s-a recomandat. Termenul este de 15 zile din momentul in care ati luat la cunostinta. Invocati Prescriptia dreptului de a solicita executarea silita si temeiul legal.
Rog raspuns urgent,daca se poate, nu am gasit avocat sa-mi scrie contestatia la instanta de pe 27-10-2017,in alea 15zile se mai pun doua?Poate gasesc pana atunci,mai precis pute-ti sa-mi spune-ti exact de pe 28-10, cand e ultima zi sa depun contestatia?Va multumesc din suflet pentru raspuns.