avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1991 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

In anul 2008 am facut un credit in lei pe card la Credit-Europe de 500ronni, pe28-10-2017 am primit o instiintare de executare silita la acest imprumut.Timp de 9 ani nu am primit nici o instiintare de la banca. Creditorul este CREDIT PLUS(GULF) LTD,din DUBAI. Nu sa prescris dupa 9 ani? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 18:32, 9 Noiembrie 2017
Ba da, mai aveti 12 zile sa faceti contestatie la executare si sa anulati executarea silita. Daca nu actionati acum, nu mai aveti dreptul sa invocati prescriptia. Grabiti-va!
Depuneti contestatie la executare silita asa cum vi s-a recomandat. Termenul este de 15 zile din momentul in care ati luat la cunostinta. Invocati Prescriptia dreptului de a solicita executarea silita si temeiul legal.
Rog raspuns urgent,daca se poate, nu am gasit avocat sa-mi scrie contestatia la instanta de pe 27-10-2017,in alea 15zile se mai pun doua?Poate gasesc pana atunci,mai precis pute-ti sa-mi spune-ti exact de pe 28-10, cand e ultima zi sa depun contestatia?Va multumesc din suflet pentru raspuns.
Rog raspuns urgent,daca se poate, nu am gasit avocat sa-mi scrie contestatia la instanta de pe 27-10-2017,in alea 15zile se mai pun doua?Poate gasesc pana atunci,mai precis pute-ti sa-mi spune-ti exact de pe 28-10, cand e ultima zi sa depun contestatia?Va multumesc din suflet pentru raspuns.
Company Advising a scris:

Depuneti contestatie la executare silita asa cum vi s-a recomandat. Termenul este de 15 zile din momentul in care ati luat la cunostinta. Invocati Prescriptia dreptului de a solicita executarea silita si temeiul legal.
Rog raspuns urgent,daca se poate, nu am gasit avocat sa-mi scrie contestatia la instanta de pe 27-10-2017,in alea 15zile se mai pun doua?Poate gasesc pana atunci,mai precis pute-ti sa-mi spune-ti exact de pe 28-10, cand e ultima zi sa depun contestatia?Va multumesc din suflet pentru raspuns.

Alte discuții în legătură

Executare silita Ionut Anonim Ionut Anonim In luna april mai 2016 mi s a facut ultima poprire pe salariulsalariu la firma X(in 13.042016 am schimbat locul de munca la firma Y)...in 12.03.2018 am primit ... (vezi toată discuția)
Executare silita pentru un credit din 2006 de catre o societate inregistrata in malta kubolens kubolens Buna ziua, Am un prieten care a intrat in posesia unei instiintari de executare silita pentru un credit facut in anul 2006. Societatea care il executa are ... (vezi toată discuția)
Executare silita pe salariu dmion dmion Buna ziua. Tocmai am primit o instiintare de executare silita din partea executorului judecatoresc Bucuresti. A venit la firma unde lucrez. Sentinta a fost ... (vezi toată discuția)