avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Intrebari despre prezenta la constatare in caz de ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Intrebari despre prezenta la constatare in caz de amiabila

1.Sunt obligat sa ma duc la constatare cu procura de la propietarul masinii?

2.La constatare e obligatoriu sa vina amundoi soferii in acelasi timp sau unul din ei pot venii dupa 2 ore si sa declare ce vrea el?

3. La constatare sunt obligat sa mai dau declaratie ce sa intamplat daca din amiabila reiese clar ca nu sunt vinovat ?
Ultima modificare: Duminică, 5 Noiembrie 2017
ContSters442557, utilizator

Alte discuții în legătură

Nerespectare intelegere amiabila. Dorin_Z Dorin_Z Am fost lovit de catre o masina in trafic in timp ce soferul manevra autoturismul cu spatele. Am fost la firma de asigurari si am complectat ... (vezi toată discuția)
Accident nedeclarat. ce se poate întâmpla dacă nu-i plătesc celuilalt șofer suma la care ne-am înțeles? utilizator11112 utilizator11112 Buna ziua. In data de 28.10.2017 in jurul orei 16 a avut loc un mic accident cateva zgarieturi la ambele masini si atat. Eu am fost de vina si m-am inteles cu ... (vezi toată discuția)
Accident rutier, intelegere verbala, ulterior refuz semnare act amiabil maru46 maru46 Buna ziua, Am avut un mic accident rutier, am facut copie dupa asigurare, accidentul fiind produs vineri 20 iunie 2014. Soferul vinovat refuza ulterior sa ... (vezi toată discuția)