Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare RCA auto, 2 întrebări
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare RCA auto, 2 întrebări

1.In momentul in care sunt in trafic si sunt oprit de politie sunt obligat sa arat asigurarea rca sau sa ii demostrez ca o am platita?
2.El poate verifica daca o am valabila?
Da la ambele intrebari.Mai mult! datorita bazei comune de date va poate confirma si cate zile mai este valabila asigurarea, verificare facuta din mers fara a citi polita (mi s-a intamplat personal)