Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce act să alegem pentru transfer de proprietate de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce act să alegem pentru transfer de proprietate de la părinți către mine și soția mea?

Eu cu soția am investit in casa părintească neavând acte ,părinți ne au spus ca ne fac acte și atunci am făcut demersurile in favoarea lor dând primăria in judecată pentru recunoașterea pământului din grădina și de sub casa neavând acte pe el pe cheltuiala noastră ,acum când vine vorba sa ne facă acte vrea sa le facă cu clauza de întreținere ceea ce noi nu vrem ca se pot strica in instanța ,cum putem sa procedam sa fie toată lumea mulțumită ce fel de act de vânzare sa facem ?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
De către frate împreuna cu părinți zicându-le ca ii întreține ei mai bine și se pot strica actele in instanța și Dintr-o casa din chirpici noi am cimentuito am renovato și sa ne trezim ca nu mai avem nimic .Eu as vrea acte de vânzare cumpărare care nu se pot strica in instanța
Samy37, utilizator
De către frate zicându-i le ca ii întreține el mai bine
Samy37, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Ce părere aveți de habitat viager?