Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire credite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire credite

Buna ziua!
Tatal meu a decedat acum o luna si am descoperit ca avea 7 credite plus un CAR. Acum bancile ne hartuiesc pe noi copiii lui, fiind mostenitorii. As vrea sa stiu ce se poate intampla daca nu platim creditele, pentru ca eu sunt singura din cei 5 mostenitori, care are un venit. Noua ne este teama sa nu pierdem casa.
Inca nu am deschis succesiunea deoarece doi dintre frati sunt plecati din tara.Casa este jumatate pe numele surorii mele si jumatate pe numele tatalui.
Daca vreti sa aflati mai multe, intrati pe sectiunea forumului "recuperari creante, probleme cu bancile" si veti afla cum procedeaza bancile in astfel de situatii.
Florentina Mihaela, utilizator