avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... stalpi de inalta tensiune pe proprietate privata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

stalpi de inalta tensiune pe proprietate privata

buna ziua, am doi stalpi de inalta tensiune pe proprietatea mea de 5000 mp din orasul Rm Valcea, suprafata afectata de reteaua electrica si de stalpi este de 2500 mp...stalpii sunt pusi acolo in perioada comunista. Ce beneficii pot obtine de la electrica sau cum pot sa ii oblig sa mute stalpii de pe proprietatea mea?
Cel mai recent răspuns: denisaghinoiu , utilizator 13:40, 22 Noiembrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Utilitati publice - furnizarea energiei termice Dan_D Dan_D Vă rog să aveți amabilitatea de a-mi răspunde la următoarea întrebare: - Codul Civil în vigoare conține la articolul 621 următoarele ... (vezi toată discuția)
Conventie de constituire drept de uz pentru trecere utilitati pe o cale de acces cu proprietari in diviziune. Potorac Constantin Potorac Constantin Este suficient obtinerea unui drep de uz pentru trecere utilitati pe o cale de acces in diviziune , de la unul din proprietari, sau este nevoie de acordul ... (vezi toată discuția)