Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere sucesiuni
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere sucesiuni

Cum se procedează corect pentru succesiune, unde se merge prima data la notar su la judecător?
Cat costa o succesiune ce texe se plătesc(onorariu,tinbru ,impozit1%)la notar
Ce taxe se plătesc(onorariu,cat este taxa de Tibru)judecator
In ambele situați unul dintre frați nu dorește a semneze NU ce se întâmpla se mai face succesiunea
Mulțumesc
~ Conținut șters la cerere ~
La instanta se va dezbate mostenirea.
Dar va trebui sa mergeti la notar ca sa scoateti dovada ca nu s-a dezbatut succesiunea.
Pentru redactarea actiunii in justitie puteti merge la avocat ca sa nu aveti probleme si sa va pierdeti banii dati.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat