Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ajutor pentru incalzire cu gaze naturale!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ajutor pentru incalzire cu gaze naturale!

Buna ziua!
Va rog frumos sa imi raspundeti si mie la o intrebare!
Am facut separare de gaz,mi-am montat centrala termica dar inca nu a dat drumul la gaz.Pentru ca mai sunt oameni care mai au de platit separarea de gaz.Cand va da drumu la gaz eu pot sa beneficiez de ajutor de la stat pentru incalzirea cu gaze?
Mentionez ca am doi copii si numai eu lucrez.
Unde depun adeverinta pentru gaz,si pana la ce data?
Multumesc frumos!
La ce degringolada e acum in guvern si parlament mai vreti sa se si publice ceva?
Primariile au dat formularele pe "stil vechi" cu ingaduinta de a fi completate ca si anul trecut.
Se completeaza ca atare si la primarie vor face ei "taierea" daca e cazul....asa ca luam in calcul maximul de 615 lei
.......................................................
S-a revenit la plafonul maxim de 615 lei
www.avocatnet.ro/content/art...
elga50, moderator