avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Semnatura tatalui ,
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Semnatura tatalui ,

Buna ziua , vreau sa imi aduc copii in uk , eu am divortat doar prin notar si vreau sa stiu cum pot sa obtin semnatura din partea tatalui care din pacate nu vrea sa dea semnatura. Ma refer daca pot sa il fortez cumva prin instanta sa imi dea semnatura. Ei au custodia comuna , el plateste pensie alimentara , dar nu face vizite si nu il intereaza de copii , am incercat pe cale amiabila renuntand la pensia alimentara dar tot nu vrea , pur si simplu vrea sa faca numai rau si in ambitie . Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Valentin1987 , utilizator 22:06, 3 Decembrie 2017
Mergeți în instanță si cereți suplinirea acordului semnătura pasaport si iesirea din țară cu minorii va trebui sa aveti un contract de munca si contract închiriere de acolo sau puteti cere custodie exclusivă dar e greu pt ca trebuie sa dovediți dezinteresul lui fata de copii cu martori înscrisuri și probe
practic, dvs vreti sa le schimbati domiciliul, trebuie sa dovediti si ca e in interesul copiilor sa se mute cu dvs in uk
Multumesc foarte mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura pt minori Buduadrian Buduadrian Cum pot obține procura pt minori în cazul care tatăl muncește în străinătate și timp de 6 luni nu a contribuit financiar Revin prin a va spune ca ... (vezi toată discuția)
Apel sentinta civila MaryMiha MaryMiha Buna ziua. Am si eu o problema si va rog din suflet sa ma ajutati. Anul trecut am venit la munca in Anglia fiind divortata de sotul meu si aveam custodie ... (vezi toată discuția)
Bună seara! sunt cetățean roman cu residenta permanenta în ... Roxannne Roxannne Bună seara! Sunt cetățeni roman cu residenta permanenta în Norvegia! Aici în Norvegja l-am întâlnit pe tatăl copilului meu și am rămas ... (vezi toată discuția)