Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Semnatura tatalui ,
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Semnatura tatalui ,

Buna ziua , vreau sa imi aduc copii in uk , eu am divortat doar prin notar si vreau sa stiu cum pot sa obtin semnatura din partea tatalui care din pacate nu vrea sa dea semnatura. Ma refer daca pot sa il fortez cumva prin instanta sa imi dea semnatura. Ei au custodia comuna , el plateste pensie alimentara , dar nu face vizite si nu il intereaza de copii , am incercat pe cale amiabila renuntand la pensia alimentara dar tot nu vrea , pur si simplu vrea sa faca numai rau si in ambitie . Va multumesc
Mergeți în instanță si cereți suplinirea acordului semnătura pasaport si iesirea din țară cu minorii va trebui sa aveti un contract de munca si contract închiriere de acolo sau puteti cere custodie exclusivă dar e greu pt ca trebuie sa dovediți dezinteresul lui fata de copii cu martori înscrisuri și probe
practic, dvs vreti sa le schimbati domiciliul, trebuie sa dovediti si ca e in interesul copiilor sa se mute cu dvs in uk
Multumesc foarte mult