avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Exista infractiunea de inselatorie?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Exista infractiunea de inselatorie?

Am vandut unui individ 3 corturi , avem incheiat un precontract de vanzare cumparare, si acum individul refuza sa efectueze plata. Pot sa il actionez in judecata pentru inselaciune ?
Cel mai recent răspuns: mircea.stoica , utilizator 13:46, 5 Decembrie 2017
Trebuie sa va adresati instantei civile, pare un litigiu civil.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce șanse am să câștig procesul de recuperare a prețului? mircea.stoica mircea.stoica Am vandut unui individ trei corturi. Am incheiat cu el un antecontract de vanzare cumparare semnat de noi amandoi( fara a merge la notar) In antecontract am ... (vezi toată discuția)
Lnselaciune cu un antecontract pauladyana pauladyana Buna ziua, Acum 3 ani am dat un avans de 10 mii de euro pentru un apartament semifinisat in care am mai investit 3000 de euro pentru finisaje. Banii i-am dat ... (vezi toată discuția)
Parte civila intr-un proces penal Liulica Gina Liulica Gina Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Am consultat 2 avocati pana acum. Problema: m-am constituit parte civila intr-un proces penal. Pe scurt - in 1997 am ... (vezi toată discuția)