Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Exista infractiunea de inselatorie?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Exista infractiunea de inselatorie?

Am vandut unui individ 3 corturi , avem incheiat un precontract de vanzare cumparare, si acum individul refuza sa efectueze plata. Pot sa il actionez in judecata pentru inselaciune ?
Trebuie sa va adresati instantei civile, pare un litigiu civil.
Multumesc