Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cere demisie prin email
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cere demisie prin email

Buna ziua lucrez la o firma de o lună de zile , contract de muncă duplicat nu am primit.Am înaintat o cere de demisie pe email cu toate datele necesare , as dori sa știu dacă e valabilă
Referitor la forța probanta a unor asemenea înscrisuri (email), legea prevede ca înscrisul în forma electronica (având asociata sau incorporata o semnătură electronica certificata) este asimilat înscrisului sub semnătură privata., iar dacă aceasta este recunoscut de cel căruia i se opune, produce aceleași efecte juridice ca un înscris autentic.
Cornel Vasile, Consilier juridic