Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent si CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent si CCC

Buna ziua!
Daca tatal beneficiaza de stimulent de insertie pentru un copil( in august 2018 implineste 3 ani), iar mama a nascut un alt copil si indeplineste conditiile de acordare a CCC, pot beneficia amandoi de aceste drepturi?
Va multumesc frumos!
penesmaria, utilizator