Forum Discuţii juridice Executare silită Mai poate fi atacata o sentinta civila definitiva ?
Discuție deschisă în Executare silită

Mai poate fi atacata o sentinta civila definitiva ?

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti un punct de vedere cu privire la urmatoarea speta: Am declarat apel impotriva unei sentinte pronuntate de catre instanta de fond intr-un dosar avand ca obiect contestatie la executare-drepturi banesti intr-un litigiu de munca. Apelul a fost declarat in termen legal, 10 zile de la pronuntare (sentinta atacata mi-a fost comunicata in data de 22.06 iar apelul inregistrat in 29.06. ) Instanta de apel a invocat insa exceptia tardivitatii apelului aratand ca incheierea executorie a fost comunicata in data de 10.05 si aceasta putea fi atacata cu apel in termen de 10 zile, respectiv pana in data de 02.06.
Intrebare: Mai poate fi atacata aceasta sentinta definitiva pronuntata in apel?
Nu.