Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare sume bani functionari publici
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare sume bani functionari publici

In baza unei sentinte definitive admite cererea reclamantului Sindicatul Independent Functionari Publici , in numele si pentru salariati functionari publici si obliga parata ( Primaria ) la plata catre reclamanti a diferentelor salariale pentru perioada 01.05.2015 - 01.08.2016 cu respectarea Legii 71 / 2015, sume ce urmeaza a fi actualizate cu indicele de inflatie si dobanda legala. Primaria ne ocorda aceste sume in transe pe durata de 5 ani. Exista vreo posibilitate legala de a primii aceste sume mult mai repede si nu in cinci ani?
george-neagu, moderator