Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inlocuire contact de munca perioada nedeterminata cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inlocuire contact de munca perioada nedeterminata cu contract perioada determinata

lucrez de 4 ani cu contract de munca pe perioada NEDETERMINATA.acum cateva zile mi s-a spus sa semnez un contract pe perioada de 6 luni(determinata).este legal?
cryssy, utilizator
AngJtorul nu poate transforma un contra de munca pe durata nedeterminata intr-un contract pe durata determinata, codul muncii nu ii permite acest lucru
a fost o confuzie.era o colega cu acelasi nume care avea contract pe perioada determinata