Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional incheiat cand CIM este suspendat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional incheiat cand CIM este suspendat

Buna ziua,

Din punctual dvs. de vedere, in cazul incheierii unui act aditional la un contract de munca suspendat (ex. concediu medical, crestere copil, etc.) ar interveni vreo sanctiune (nulitate?) cu privire la actul aditional incheiat?

Multumesc mult!
Gepetto25, utilizator
Nu intervine nicio sanctine, intrucat actul isi va produce efectele la incetarea suspendarii c.i.m.
Cornel Vasile a scris:

Nu intervine nicio sanctine, intrucat actul isi va produce efectele la incetarea suspendarii c.i.m.

Dar faptul ca actul aditional a fost incheiat "in timpul suspendarii contractului" poate atrage vreo sanctiune cu privire la valabilitatea incheiarii actului aditional ?

Eu inteleg, din prevederile art 17 alin 5, ca un act additional se incheie pe durata executarii contractului.