avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Curatela pentru o persoană fără discernământ. ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Curatela pentru o persoană fără discernământ. Care sunt pașii ce trebuie urmați?

Care sunt pasii ce trebuiesc urmati pentru a reprezenta o persoană cu Alzheimer, fără discernămînt -ma refer la pensie pentru a-i plati un loc la cămin -azil.
Mulțumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 4 Ianuarie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: TAPACIAN , utilizator 17:29, 3 Ianuarie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare persoana ca neavand capacitate de discernamant yssas yssas Buna ziua! As dori sa stiu care este procedura prin care o persoana din cadrul familiei poate fi declarata fara discernamant in conditiile in care refuza sa ... (vezi toată discuția)
Expertiză psihiatrică m.suciu m.suciu Bună ziua! În ce condiții se poate cere expertiza psihiatrică pentru un membru al familiei, pensionar, ale cărui tulburări de comportament au devenit ... (vezi toată discuția)
Dementa mixta MILESCU MILESCU Buna ziua! Socrul meu sufera de dementa mixta. Cum poate obtine sotia mea drept de semnatura in locul lui? Am inteles ca in istanta.. Ce acte sunt necesare ... (vezi toată discuția)