Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS si CASS pentru PFA in 2018
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS si CASS pentru PFA in 2018

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti la ce suma se ridica CAS-ul si CASS-ul lunar ce trebuie platit la fisc ,pentru PFA cu norma de venit in 2018 ? Multumesc!
Procentele sunt 10% la cass si 25% la cas. Vedeti care e valoarea normei de venit pentru 2018 in judetul dumneavoastra pentru codul caen al pfa-ului dumneavoastra si daca este sub 12 x 1900 lei adica sub 22800 lei anual nu veti plati deloc cass si cas.
Multumesc !
Buna ziua. Norma de venit pe 2018 ,in judetul meu(Suceava) a fost stabilita la 21000. Prin urmare nu am obligativitatea depunerii formularului 600 si implicit plata cas si cass. Corect? Multumesc!
Da.