Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare punct de lucru ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare punct de lucru ONG

Buna ziua! Reprezint o organizatie din Bucuresti care doreste infiintarea unui punct de lucru in judetul Tulcea. La punctul de lucru va avea activitate o singura persoana. Inteleg din discutiile de pana acum pe subiect ca nu este nevoie decat de depunerea unei declaratii la ANAF (Tulcea, ma gandesc). Ma ajuta cineva, va rog cu o confirmare si un link catre declaratia necesara? Mentionez ca nu vrem sa cream o sucursala, ci doar un punct de lucru, de unde sa operam anumite activitati, nu ne trebuie personalitate juridica distincta, etc. Multumesc frumos!
Completati si depuneti formularul 061 "061 Declarație privind sediile secundare" aprobat prin Ordinul ANAF 3725/2017 [ link extern ] .