avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Credit investitii imobiliare II
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Credit investitii imobiliare II

Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu inregistrarea unui credit pentru investitii imobiliare in RJIP, contractat de o Intreprindere Individuala, perioada 84 luni, destinatie finala imobil. Imprumutul se inregistreaza?
Multumesc frumos.

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala Diana ionela Timoscov Diana ionela Timoscov O intrep0rindere individuala care are ca obiect de activitate comercializarea marfurilor alimentare a primit la inceputul activitatii imprumut de la ... (vezi toată discuția)
Credit pfa calecsa calecsa Buna ziua Am luat un imprumut bancar pe PFA pentru achizitionarea unui autoturism second hand pentru firma.Va rog sa-mi spuneti daca pot inregistra in RJIP ... (vezi toată discuția)
Completare rjip intreprindere individuala MoraruAnca MoraruAnca Buna seara. Am si eu unele nelamuriri, daca se poate sa ma ajute cineva? Am o intreprindere individuala, activitate machior. 1- Produsele care le cumpar le ... (vezi toată discuția)