Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act vanzare cumparare teren agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act vanzare cumparare teren agricol

Buna ziua. Am cumparat un teren agricol cu o chitanta de mana.Proprietarul nu are la acest teren cadastru facut. in chitanta de mana am specificat ca ,cadastru sa il fac eu.Ce trebuie facut ca eu sa pot sa fac cadastrul in numele meu .VA MULTUMESC
Nu puteti face cadastrul daca nu aveti acte de proprietate pe acel teren.Chitanta de mana nu se pune. Proprietarul trebuie sa-si faca cadastrul si concomitent contract de vanzare cumparare la notar. Costurile le achitati dvs, daca asa v-ati inteles.