Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate face un SRL cu 2 asociati fara sa fie angajat ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate face un SRL cu 2 asociati fara sa fie angajat vreunul?

Buna seara! As dori sa stiu daca se poate ca un SRL prestari servicii veterinare cu 2 asociati sa nu fie angajati nici unul din ei. Daca trebuie macar unul va rog sa imi spuneti costurile minime pentru 1 angajat pe luna ( sanatate..casa de pensii). Multumesc mult !!
Cei doi asociati pot fi si administratori si pot lucra fara sa fie salariati.
Am inteles. Multumesc mult !! Dar daca impune o anumita institutie sa fie unul din noi angajat care ar fi costurile minime pentru un angajat pe luna?
781 lei pentru salariul minim pe economie de 1900 lei.
Va multumesc frumos ! Acceasi suma si pentru un angajat pensionar?
Da.