Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii PFA/IF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii PFA/IF

Care este acum venitul maxim estimat pina la care nu se plateste contributia la casa de pensii ? in ultimii ani a fost de 8000 de lei . cota minima de plata la sanatate si casa de pensii cat este ? la CAS a fost 79 de lei in 2017 , iar la CASS de 288 de lei . acum cat este si cum se calculeaza ? la CASS stiu ca se calcula in baza salariului mediu brut inmultit cu 5 . Impozitul trimestrial se calculeaza tot in baza venitului estimat si cat este acum cota de impozitare ?
cristy1110, utilizator