Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la notar

Este posibil ca doar unul din soti sa fie prezent la notar pentru intocmirea actelor de divort, iar celalalt doar sa le semneze ulterior?
Buna seara,
NU!
Divortul la notar presupune prezenta ambilor soti si totala intelegere asupr tuturor capetelor de divort.
Multumesc pentru raspuns.