Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... despre legea mama eroina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

despre legea mama eroina

avem 3 copii in familie dar eu am 2 nasteri .deci beneficiez de aceasta indemnizatie? noi parintii suntem recasatoriti legal . avem fiecare cate un copil si unul impreuna. deci 3. va multumim
Nu este aprobata de parlament o lege privind mamele eroine. Momentan se poarta discutii/ dezbateri pe la televiziuni, nimic concret.
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.
Aveti idee cand a fost aprobata de Senat?
A fost aprobată ”tacit” de Senat pe 18 octombrie 2016.