avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... despre legea mama eroina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

despre legea mama eroina

avem 3 copii in familie dar eu am 2 nasteri .deci beneficiez de aceasta indemnizatie? noi parintii suntem recasatoriti legal . avem fiecare cate un copil si unul impreuna. deci 3. va multumim
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:54, 16 Martie 2018
Nu este aprobata de parlament o lege privind mamele eroine. Momentan se poarta discutii/ dezbateri pe la televiziuni, nimic concret.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României .

In prezent, se afla la Camera Deputatilor.
Aveti idee cand a fost aprobata de Senat?
A fost aprobată ”tacit” de Senat pe 18 octombrie 2016.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mama eroina DrThrax2010 DrThrax2010 as dori si eu daca Mama Eroina a intrat in viguare??? (vezi toată discuția)
Info indemnizatie mama eroina iulieta iulieta Buna seara,va contactez pentru a afla onformatoa,daca s-a aprobat legea pentru acordarea indemnizației mamei eroine cu multi copii?Daca Da,ce documente se ... (vezi toată discuția)