Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA sau SRL
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA sau SRL

Buna ziua,
As dori sa infiintez o firma cu domeniu de activitate cod caen 0147 statie incubare, cresterea puilor si comercializare pui. M-am interesat la DSV pentru import oua productie, ma intereseaza daca pot aduce din import si pui de 1 zi pentru comercializare, PFA sau SRL,iar daca da... care este peocedura? Cum este mai profitabil si mai usor pt noi in acest aspect PFA sau SRL , care este diferenta dintre acestea. Astept un raspun deoarece dimineata am programare la registrul comertului pt înființare firma si nu stiu cum este mai bine. Va multumesc!
balasilvana, utilizator
Cel mai bine si tinand cont si de amploarea activitatii pe care doriti s-o incepeti, ar fi sa va infiintati un srl.

Mutumesc frumos.
balasilvana, utilizator
Da . Va multumesc foarte mult. Am optat pentru un SRL. inca odata va multumesc pentru promptitudine.