Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Activitate composesorat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Activitate composesorat

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca activitatea unei obste de mosneni in devalmasie [composesorat] este considerata activitate fara scop patrimonial [ONG] sau activitate economica [SRL],iar daca se incadreaza la SRL,ce fel de impozit se aplica in 2018: profit sau microintreprindere? Multumesc
george-neagu, moderator
Tineti contabilitatea ca la un ong cu activitati economice si deci platitoare de impozit pe profit.