avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cât durează cercetarea penală până se ajunge în ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cât durează cercetarea penală până se ajunge în instanță?

in 09.09.2017 mi s-a suspendat permisul de conducere. Situatia a fost urmatoarea: eu am intors pe linie continua si celalt sofer a fost in depasire pe linie continua. Prietena lui a fost izbita de airbag si i s-a spart. buza. Ea a refuzat sa mearga cu mine la spital. s-a dus cu niste prieteni taximetristi. Eu si cu celalt sofer am incheiat "un amibil" , eu dandu-i asigurarea pt. ca am csd. ca manevra de intoarcere este mai grava decat depasirea. Desi "partea vatamata", fata nu a depus plangere la politie, spitalul s-a autosesizat si amandoi ne-am ales cu doasr penal. Au trecut 4 luni de atunci si nu am mai primit nicio informatie privind dosarul penal. Cat poate dura cercetarea penala?
Ultima modificare: Joi, 13 Decembrie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: high_voltage_tm , utilizator 12:25, 12 Decembrie 2018
Vi s-a intocmit dosar penal pentru vatamare corporala din culpa si parasirea locului accidentului sau pentru ce?
da si da. Dosarul am inteles ca nu a juns inca la procuror!!!!!
Ati fost audiat ? ce calitatea aveti in dosar in acest moment?
nu am fost audiat. am dat doar o declaratie la politie in care am explicat imprejurarile.
Ultima modificare: Luni, 15 Ianuarie 2018
flori67, utilizator
In calitate de martor? sau in ce calitate?

Alte discuții în legătură

Politia romana alexdan18 alexdan18 Buna ziua! In cursul acestei zile faceam o plimbare cu un moped cand sunt oprit de un echipaj al politiei rutiere nefiind cu masina dotada cu girofare si alte ... (vezi toată discuția)
Vatamare corporala si parasirea locului de accident UdilaUlise UdilaUlise (Înainte de a incepe sa va spun povestea mea vreau sa va spun ca permisul de conducere il obtinuse in urma cu 2 saptamini de a produce incidentul) In data de ... (vezi toată discuția)