avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

cum formulez o demisie cu art79(8)?
dupa demisie mai am sperante sa primesc drepturile salariale din urma?
contabila firmei are dreptul sa semneze in locul meu fluturasi de salariu si acte aditionale
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 09:30, 16 Octombrie 2009
aveti dreptul la salariile din urma. nimeni nu are voie sa semneze in locul dvs.
Formulati-o ca cerere i care comunicati ca va dati demisia incepand cu ...Nu e o formula tipica
@vladviorel: Cum adica are voie contabila sa semneze in locul dvs??
Nu are nimeni dreptul sa semneze in locul dvs decat daca imputerniciti pe cineva printr-o hartie oficiala la notar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatorul refuza sa-mi elibereze cartea de munca VLADVIOREL12 VLADVIOREL12 am fost data afara din firma verbal ,fara nici o decizie ,mi-am luat medical preventiv ,intre timp au trimis instintare ca nu m-am prezetat la lucru timp de ... (vezi toată discuția)
Reducere salariala ContSters264293 ContSters264293 Buna ziua, Am fost anuntata de reducerea salariala si inteleg ca voi primi un anunt in scris care ma va informa de noua pozitie (retrogradare) si reducere ... (vezi toată discuția)
Nu stiu cum sa procedez VLADVIOREL12 VLADVIOREL12 revin cu detalii ca sa va rog sa-mi dati cateva sfaturi; lucrez la o firma din data de 1 august 2006,cu contract de munca cu salariul de 5 mil brut incadrata ... (vezi toată discuția)