Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale documente after school
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

documente after school

buna seara. va rog mult sa imi spuneti si mie care sunt pasii necesari si mai ales documentele cerute de legislatia in vigoare pentru deschiderea unui after school. multumesc.
Codul CAEN specific activitatii este 8891-Activitati de ingrijire zilnica pentru copii
Avizele necesare sunt cele care se obtin pentru societatile comerciale: mediu, sanepid, sanitar-veterinar, protectia muncii si PSI, Acordul de Functionare de la Primaria de sector si un Aviz special in cazul dvs., care se obtine de la Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului.
infiintati o SC avand ca obiect de activitate , "activitati de ingrijire zilnica pentru copii ".
puteti apela la un specialist in acest sens, pt a demara procedura legala .