avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum i.mi pot recupera banii..?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum i.mi pot recupera banii..?

Ma numesc Ioana,am avut un proces penal in Germania pe care l.am castigat,am fost despagubita cu 34.500£,dar banii nu i.am putut lua niciodata pentru ca omul cu care m.am judecat are influenta la banca....banii sunt in cont pe numele meu o parte...restu au fost in Romania ...dar pe cei din Romania tribunalu din Germania mi oa luat sustinud ca am datorii....e adevarat am datorii....dupa proces omul cu care m.am judecat mi.a dat actiuni de la firma in valoare de suma de 34.500....dupa trei luni puteam sa ridic banii astia dupa actiuni...dar intre timp am fost amenintata cu moartea sa renunt la actiunii...m.am panicat si am renuntat....mi sa cerut sa trimit pe doua coli albe semnatura mea......dupa ce am renuntat la actiuni....i.am redeschis iar proces ca am fost santajata si sa.mi
recuperez recuperez prejudiciu....am castigat iar...nu am mai acceptat actiuni si am dorit ca banii sa mi se bage in contul meu din Germania la Commertzbank.....banii au fost bagati in cont....dar omula avut relati la banca unde am avut eu cont..."Masata" e femeia care sa ocupat de contul meu....nu mi.a dat drumu la bani..
Ia tinut blocati invocand ca,cardu e devina....contu nu mai e bun...mi sa facut alt cont si mi.au fost banii returnati in celalatl...dar tot nu am putut sa.i scot...ca banii trebui sa stea cateva zile in depozit....am asteptat cateva zile si am mers iar sa.mi ridic banii...acolo la banuca Masata mi.a propus sa pun 20.000€ cu dobanda ...unde dobanda ajungea si 200%..am fost incantata si am acceptat...iar restu de 14.500 trebuia sa.i scot in ziua aceia..ma trimis la caserie la alta sucursala ce apartine de banca sa mi ridic...cand am ajuns ...am fost informata ca si banii acestia au fost pusi cu dobanda....una peste alta Masara a facut fals in acte si nu nu mi.a dat voie sa.mi ridic banii la cererea sefului ei care era prieten cu omul care m.am judecat...am dat banca in judecata cu probe si dovezi care sau adeverit ca am dreptate si am fost despagubita cu alti 6.800€de Commertzbank si altii 27.000 pe care trebui sa mi dea in mana la data de 15 febroarie 2018 omul care a planificat si a luat asupra lui tot ca sa.i scoata bazma curata pe Masata si sefu ei...din cate stiu doar Masata a fost suspendata din serviciu dar nu stiu pe ce perioada....intretim eu am acumulat datori la statul german ...dar acestea datori sunt de 2.600 la asigurarea de sanatate unde am ramas fara secici din cauza omului cu care m.am judecat...si mi sa majort asigurarea mereu...ca la suma de 700€...eu mi.am facut rata sa platesc in luna aprilie cate 50 € pe luna dar cum Masata mi.a tinut contul blocat...nu au mai putut trage banii de rata si mi sa majorat pana in prezent 2.600€...m.ai am o datorie la spital de numa 83€ de care am benificiat de niste perfuzi intro sera cand omul cu care m.am judecat m.a urmarit si ma agresat verbal unde am facut atac de panica si am lesinat.... si alta de 1.200€ cheltuieli de judecata de care nu am stiut...cand am renuntat la actiuniile din banca si am trimis semnatura mea pe coala alba prin fax ...mi sau bagat mie toate cheltuielile de judecata de atunci...dupa taote astea acum tribunalu mi.am luat dintr.un 15.000€ pe care ii aveam in Romania....mi.a blocat banii aceia 6.800€..si mi.a mai blocat si pe cei 20.000 care ii am pus cu dobanda pentru datoriile care le am fata de statul german...le.am cerut sa.mi opreasca toate datoriile dintr.un cont si sa.mi elibereze banii...dar nu vor...spun ca sa.mi fac rate ...am sunat sa.mi fac rate ...dar tot ei au intervenit sa nu mai merg eu sa.mi fac rate ca i.mi vor trimite ei acasa plic unde sa sun sa pot sa.mi fac rate....dar nu am primit nimic...a trecut o luna jumate si nu primesc nimic....am sunat la ei si au spus ca mi.au trimis...dar au trimis la adrese false...la mn nu a ajuns nimic....si nici in Romania nu am primit nimic....tot ce cred in momentu de fata e ca cineva ma impiedica sa.mi iau banii....si nu.mi da foie sa.mi fac rate...nu.mi da voie sa fac nimic....nu stiu ce sa fac...nu mai am incredere in nimeni de aici ...as frea un sfat ....cum sa fac sa ajung...la Cedo.....la o televiziune...nu stiu....pentru ca e ceva necurat in spate....am indurat enorm ...am fost lasata fara doua locuri de munca...fara chirie....am fost lasata in strada cu actele furate....hainele sin chirie tot mi.a fost luat ....iar acum nu nu mi se face dreptate...as frea sa ma ajutati cumva va rog din suflet..!!

Alte discuții în legătură

Urgent va rog Victoria29 Victoria29 Buna ziua,s.a facut o plangere penala impotriva mea in urma cu aprox. o luna si jumatate,am angajat un avocat intre timp pt. aparare,astazi am fost sunata de ... (vezi toată discuția)
Exploatare, santaj si remuneratie aminamaria aminamaria M.am angajat anul trecut la o firma pe post de grafician, mi s.au spus conditiile angajarii, program de 9 ore de luni pana vineri si 2 sambete pe luna. Bun ... (vezi toată discuția)
Plangere penala pentru distrugere ionescucristian1 ionescucristian1 Buna ziua! Pe cat de scurt se poate supun atentiei Dvs. urmatoarea speta: In urma cu aprox. doua saptamani pe o strada privata(drum de servitute), se afla un ... (vezi toată discuția)