Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fals în acte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fals în acte

Buna ziua! Am declarat la o mașină pe propria răspundere că am pierdut certificatul de înmatriculare, care era pe firma si am facut altul pe persoana fizica. Acum i-a oprit pe șofer si i-a cerut actele, el i-a dat certificatul de înmatriculare pe care eu l-am declarat pierdut. Ce se poate intampla?
Motivati ca intre timp ati gasit certificatul ratacit ,declarat pierdut!
prepeleac, utilizator
Este totusi o problema,piedrerea certificatului de inmatriculare trebuia declarata si publicata in M.Of.Ar putea fi infractiunea de fals in declaratii prevazuta de art.326NCP.