Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire cont bancar
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire cont bancar

Buna ziua,
Am nevoie sa-mi fac un card de salariu la o banca comerciala cu care am interactionat acum cativa ani (adica in 2011). Reprezentantul bancii sustine ca am poprire pe cont. Mentionez ca pana in prezent nu am primit nimic oficial de la ANAF cum ca as avea vreo datorie.
Multumesc Anticipat!
O zi buna!
Buna ziua,
Intrebati la banca de unde este aceasta poprire, Este posibil sa aveti un dosar de executare silita deschis de un alt creditor, nu neaparat de ANAF.
Am intrebat si mi s-a spus sa iau legatura cu ANAF-ul.
Atunci intrebati la ANAF ce datorii aveti.
Poprirea se poate prescrie?
Exista un procent fix din venituri care se opreste?

?
lavinia82 a scris:

Poprirea se poate prescrie?
Exista un procent fix din venituri care se opreste?