Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nu ne-a fost plătit salariul de trei luni. Cum putem ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nu ne-a fost plătit salariul de trei luni. Cum putem să ne obținem drepturile?

Buna ziua ! In cadrul societatii unde imi desfasor activitatea nici un salariat nu si-a primit drepturile salariale din luna noiembrie 2017.
Patronul firmei evita intalnirea cu salariatii motivand evaziv ca nu s-au facut incasari sau alte explicatii nefondate menite sa ascunda realitatea in fapt.Cum pot salariatii sa isi recapete drepturile salariale pt care au muncit? Unde se poate reclama ?La ITM, ANAF?
Multumesc mult!!
Manuela Rășină, administrator
Multumesc tuturor pt raspunsuri.
Intre timp la presiuni si amenintari din partea personalului s-a reusit plata restantei aferente lunii Nov 2017.......