Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii S.R.L.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

S.R.L.

Care sânt cotele pe care trebuie să le plătească un angajator pentru un angajat după noile reglementări din codul fiscal?,la salariul minim pe economie? .vă multumesc
In speta, avem :
- contribuția la pensii pentru condiții normale de muncă, în cotă de 25%, ce este în totalitate în sarcina salariatului;
- contribuția la sănătate, în cotă de 10%, ce este în totalitate în sarcina salariatului;
- contribuția asiguratorie pentru muncă, în cotă de 2,25%, ce este în totalitate în sarcina angajatorului.

Calculator salariu 1900 lei
[ link extern ]