Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de munca neplatit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de munca neplatit

Buna ziua,Am o problema,nu mi se plateste sporul de vatamare.Am discutat cu fata de la resurse,mi-a zis ca nu se poate.Problema mea este ca in contracul individual de ,munca, la rubirca sporuri, este scris negru pe alb SPOR DE VATAMARE - DA.dar nu l-am vazut nici-odata din 2015.Ce pot face,?in instanta daca dau angajatorul as putea avea castig de cauza?Cat de legal e ceea ce fac ei ,din moment ce sporul e prevazut in contract dar nu-l primesc?Pot primii retroactiv sporul din momentul incheierii contractului de munca?Multumesc.
CristiGanea, utilizator
Se mentioneaza si cuantumul acestuia ?
Nu ,nu este mentionat in cifre,.
In cererea de chemare in judecata trebuie sa mentionati care este cuantumul acestuia .