Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Calatorie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Calatorie minor

Buna ziua. Fiica mea va pleca in 4 zile in Spania cu scoala si i-am facut o declaratie notariala in care se specifica ca poate calatori pe orice ruta va fi necesar. Intrebarea mea este daca trebuia specificat si tara unde va face escala sau nu? La notariat dna care a intocmit documentul a spus ca nu este necesar.
ce varsta are fiica dvs.?
Pe site-ul Politiei de Frontiera: [ link extern ] ,

exista model de declaratie, puteti verifica daca notarul a respectat acele prevederi si retineti ca acea procura este valabila maxim trei ani.
Doinita Stingaciu, Avocat
Are 14 ani
gi-jane2, moderator