Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proces verbal gresit
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proces verbal gresit

buna ziua! In luna iulie am avut un accident minor in urma caruia mi-a fost suspendat permisul pt 2 luni Am facut contestatie deoarece eu nu ma consider vinovat Pe 9 noiembrie am primul termen si as dori sa stiu daca pe proces la adresa mea a scris mun braila jud buzau in loc de mun braila jud braila acesta este un motiv de anularea procesului verbal?
Adresa gresit indicata in procesul verbal e motiv de nulitate relativa , nu absoluta, deci nu conduce la desfiintarea procesului verbal.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
dar este posibil sa aduc numai un martor ? stiu ca se cere doi martori
Nu e prost cine cere, e prost cine da :)

Eu am dus un singur martor si am castigat contestatia. Multa bafta !
as dorii si eu un avocat din buzau Nu am mai trecut prin asa ceva si nu stiu daca m-as descurca singur, daca puteti sa-mi recomandati pe cineva
pe procesul vb trebuia sa-mi treaca si ocupatia si locul de munca?