Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituirea taxei de prima inmatriculare si timbru de ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituirea taxei de prima inmatriculare si timbru de mediu

Am cumparat in 2008 o masina din Germania careia i-am platit atunci aproape 3000 lei taxa. Anul trecut am vandut-o si nu mai am nici o copie de la carte sau talon ca sa pot recupera la fisc. De actualul proprietar nu am mai dat sa-i pot solicita o copie. Se mai poate face ceva? De unde as mai putea face rost de aceste copii?
Mergeti la Primaria unde ati luat in evidenta masina pentru a va elibera duplicat dupa carte sau solicitati de la Serviciul inmatriculari copie dupa dosarul de inmatriculare si depuneti la ANAF o cerere.
Multumesc frumos !!!!