Forum Discuţii juridice Executare silită Angajament de plata
Discuție deschisă în Executare silită

Angajament de plata

Buna ziua,

Am fost angajata la o societate comerciala cu domeniul de activitate comert, firma acorda imprumuturi angajatilor fara a avea vreun cod caen care ii permitea sa faca asa ceva. In luna august anul trecut mi-am dat demisia la aceasta societate ca sa pot pleca a trebuit sa fac un angajament de plata pentru un imprumut pe care l-am facut la ei si pe care nu l-am terminat. Acum cateva zile am primit o notificare de la un BEJ sa achit suma in 15 zile daca nu ma vor da in judecata. Intrebarea mea este daca pot contesta in vreun fel aceasta notificare atata timp cat ei nu au nimic legal la baza pentru a da imprumuturi angajatilor? Ma gandesc ca se vor cere mai multe acte doveditoare in instanta pentru a vedea pe baza la ce este facut angajamentul de plata.
Vă apărați răspunzând notificării și apoi în proces.