avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 146 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie copil

Buna ziua

Am terminat concediu pt crestere copil pana la 2 ani, la jumatatea lui septembrie(respectiv 12 septembrie).
In continuare nu mai am dreptul sa iau cei 8 mil vechi.
Interbarea este : copilul meu are dreptul la alocatia de stat pt copii(42 ron);
exista un termen limita pana la care se depun actele necesare pt aceasta?

Va multumesc
O zi buna
Copilasul dvs va primi alocatia de 42 lei in continuare, fara sa depuneti alte documente.
Asa cum a precizat colega mea, veti primi alocatia pentru micut / micuta in continuare! :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de crestere copil /concediu de maternitate simonadum simonadum Buna ziua,trebuie sa nasc in decembrie 2012,sunt angajata din luna mai 2012;sotul meu este angajat la firma din anul 2010;ne gandim sa intre el in concediu de ... (vezi toată discuția)
Recalculare cic ovidiu hofman ovidiu hofman sotia are urmatoarea situatie: a nascut in septembrie anul trecut(2008) si are: august 2007- cic pt primul copil sept -cic oct ... (vezi toată discuția)
Concediu ingrijire copil gpaun gpaun Am si eu o nelamurire. Sotia mea a nascut in vara lui 2005, iar in noiembrie a ramas iarasi gravida. Se afla deja in concediu pentru ingrijirea primului copil ... (vezi toată discuția)