Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata CAM ptr luna ianuarie 2018
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata CAM ptr luna ianuarie 2018

Buna ziua.Va rog o lamurire daca se poate.Contributia asiguratorie ptr. munca datorata de angajator se vireaza cu ORDIN DE PLATA in acelasi cont Bugetele Asig.Sociale si Fd.speciale precum contributiile CASS SI CAS sau exista un cont distinct ,separat de BASS unde se vireaza aceasta contributie?In Programul cu OPFV ar trebui sa se regaseasca acel cont cu contributia asiguratorie ptr.munca?Va multumesc.
Este un cont distinct, cautati pe
[ link extern ] .
elenazan, utilizator
Va multumesc.A aparut noul program OPFV 2018 si se regaseste aceasta contributie asiguratorie de munca deci vom avea 3 ordine de plata ptr.salarii (BS,BASS si CAM in curs de distribuire)asa am inteles eu.