avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Duplicat certificat de nastere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Duplicat certificat de nastere

Sora mea s-a nascut in Olanda si certificatul de nastere (romanesc) i s-a eliberat de catre Consulatul Romaniei in Olanda. Mama a pierdut certificatul.
Este posibil ca eu, in baza unei imputerniciri, sa obtin duplicatul certificatului, in Romania?

Alte discuții în legătură

Certificat de nastere in olanda bufa bufa Pentru ca certificatul meu de nastere sa fie valabil in strainatate ,in Olanda,cum trebuie sa prochedez ? Multumesc (vezi toată discuția)
Obtinerea certificatului romanesc (copil nascut in spania) Teodora_Nicolae Teodora_Nicolae Buna ziua! As vrea sa va rog sa ma ajutati cu o speta destul de complicata si pe care o voi expune cat mai scurt posibil.Am un copil in varsta de 4 ani care ... (vezi toată discuția)
Pierdere acte stare civila gainz gainz Unui prieten plecat in SUA i s-au pierdut certificatul de nastere si certificatul de casatorie. Poate cineva din tara, mama lui, de exemplu, sa solicite in ... (vezi toată discuția)