avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ajutor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ajutor

Bună ziua. Am o problemă în legătură cu permisul de conducere. În anul 2000 am obținut permisul de conducere cat.B. C. În 2004 am fost angajat in funcția de conducător auto (inca nu era nevoie de atestat profesional) .In anul 2008 mi-a fost anulat permisul de conducere. In 2009 am reďobândit cat.B iar data obținerii cat a fost trecuta în anul 2000 (corect).In 2017 am dat redobândire cat. C .Pe noul permis de conducere apare data obținerii cat. B anul 2000 iar la cat. C 2017. Nu ar fi o problemă dar mă afectează la examenul pentru atestat. Cat C obținuta până in anul 2008 se dă examen CPC care este mult mai ieftin si mai simplu , iar după 2008 se dă CPI care este mult mai scump și mai complicat.Ce trebuie sa fac?

Alte discuții în legătură

Atestat cpi sau cpc? adryanb27 adryanb27 de ce nimeni nu poate sa dea un raspuns exact la aceasta chestiune? am cauta la dumneavoastra pe site dar nicaieri nu e spus un raspuns cert, cu litera de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am avut permis cond.cat b c d e eliberat in anul 2005 ... tytyrez77 tytyrez77 Buna ziua. Am avut permis cond.cat B C D E eliberat in anul 2005 nu am posedat atestat CPI sau CPC in anul 2017 imi a fost anulat permisul de conducere in urma ... (vezi toată discuția)
Examen atestat cpi sau cpc? Dorin N Dorin N Buna! As dori (daca) se poate) o lamurire la o anumita situatie. Pe scurt: Obtinut in 1994 cat. B C E fara atestat Anulat in 2008 Redobandit in 2009 cat B ... (vezi toată discuția)