Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Program de liniste
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Program de liniste

Buna ziua! Vad ca multe persoane au probleme cu efectuarea renovarilor. La mine problema este alta. Eu am 4 copii care deranjeaza vecinii ce locuiesc sub noi. La orice ora( 8, 11, 16:30, 20, 22) primesc atentionari. Mentionez ca mereu le atrag atentia sa nu mai alerge sau sa nu se mai entuziasmeze asa mult cand se joaca cu gandul ca oricum e bine pentru ei sa invete sa fie linistiti. Problema e ca ei alearga si cand merg la baie de ex si au o urgenta. Ultima oara am fost sunata de vecina suparata care a inceput sa tipe la mine in telefon, sa-mi spuna ca nu am grija de ei si ca imi cheama politia. I-am spus linistita ca poate chema politia si am inchis telefonul deoarece nu se oprea din tipat. Spuneti-mi va rog care sunt riscurile, in caz ca ma trezesc cu politia la usa. Multumesc anticipat pentru timpul acordat si pt raspuns. Zi frumoasa!!!
In primul rand, incercati sa nu mai deranjati vecinii in programul de liniste aferent orelor 22.00- 08.00 si in intervalul 13.00-14.00. Riscati aplicarea unei amenzi intr- un cuantum cuprins intre 500 si 1500 de lei...
Nu uitati ca traiti intr-o comunitate de oameni si trebuie sa existe respect intre toti locatarii pentru o convietuire decenta.