avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... mi se modifica si mie salariul brut daca legea a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

mi se modifica si mie salariul brut daca legea a intrat in vigoare de la 1 .01.2018

Buna ziua eu sunt gravida in 4 luni luna trecuta am avut concediu de odihna 3 zile pana pe 3 ianuarie 2018 dupa am intrat in concediu de boala obisnuita cod 01 de 14 zile pana la aprobarea riscului maternal si pe data de 23 ianuarie 2018 mi sa aprobat riscul si incepand cu data de 23 ianuarie am intrat in risc maternal cod 15 nr zile 9 dupa care de la 1 02.2018 l-am luat in continuare stiu ca sa marit salarile de la 1 ianuarie ca sa dat legea salarizari este posibil sa mi se mareasca si mie salarul brut deoarece eu am intrat in risc maternal pe 23 ianuarie?
Ultima modificare: Vineri, 9 Februarie 2018
Luminita1234, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:14, 9 Februarie 2018
Lucrati in sectorul bugetar sau privat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gravida, drepturi salariale alexandraalba56 alexandraalba56 Buna am si eu o problema sunt gravida si din cauza problemelor de samatate era riscul sa pierd sarcina si nu am mai putut merge la serviciu am fost 2 luni in ... (vezi toată discuția)
Concediu medical risc AndreeaRebegea AndreeaRebegea Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate. Eu ma aflu in concediu de risc maternal(valabil pana la sfarsitul lunii) si ar fi 90 zile de risc ... (vezi toată discuția)
Codul muncii elena091970 elena091970 nu stiu cum se calculeaza un cm risc maternal,avand in vedere ca salariata a lucrat din luna noi 2008pana in luna martie 2009,in luna aprilie luandu-si ... (vezi toată discuția)