Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... mi se modifica si mie salariul brut daca legea a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

mi se modifica si mie salariul brut daca legea a intrat in vigoare de la 1 .01.2018

Buna ziua eu sunt gravida in 4 luni luna trecuta am avut concediu de odihna 3 zile pana pe 3 ianuarie 2018 dupa am intrat in concediu de boala obisnuita cod 01 de 14 zile pana la aprobarea riscului maternal si pe data de 23 ianuarie 2018 mi sa aprobat riscul si incepand cu data de 23 ianuarie am intrat in risc maternal cod 15 nr zile 9 dupa care de la 1 02.2018 l-am luat in continuare stiu ca sa marit salarile de la 1 ianuarie ca sa dat legea salarizari este posibil sa mi se mareasca si mie salarul brut deoarece eu am intrat in risc maternal pe 23 ianuarie?
Luminita1234, utilizator
Lucrati in sectorul bugetar sau privat?