Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... SPOR CFP PT.FUNCTIONAR PUBLIC
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

SPOR CFP PT.FUNCTIONAR PUBLIC

Cum se acorda spor cfp pt.salariat functionar public ce a detinut si inainte de 01.01.2018 acest spor?
Legea 153/2017, Art. 15. - Personalul care exercită activitatea de control financiar preventiv, pe perioada de exercitare a acesteia, beneficiază de o majorare a salariului de bază cu 10%. Deci, pentru CFP nu se mai acorda spor, ci persoana are salariu de baza majorat.
iojamaria, utilizator