Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... fila rupta registru agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

fila rupta registru agricol

va rog mult sa ma ajutati intr-0 problema....am pierdut un proces la prima instanta privind radierea tatalui meu de pe un tp pe baza unei harti depuse de primarie ca titlu s-a emis pe baza unei file registru agr din 56-58,care era pe fratele lui.....pe timpul procesului am descoperit ca acea fila,pagina cu terenurile este rupta,nu exista...nu s-a tinut cont de nimic ....si s-a dat sentinta....acum suntem in recurs...in aprilie fratele meu a facut plangere la parchet si dupa primirea sentintei eu am facut plangere la dna,care mi-a fost admisa si trimisa tot la parchetul de aici pt cercetare.....numai ca se tergiverseaza .....politistul care cerceteaza ne-a aratat declaratia functionarului de la primarie ca in 2005 cand a venit el nu exista acea pagina in original....ei trimitand in instanta de mai multe ori copii cu pagini diferite..intrebarea mea este cum se poate ca organul de cercetare penala sa ne dea ce au constatat sau ce trebuie facut....noi am aratat in cererea de recurs acest aspect...
Faceti cerere si dvs. la politie,dar sa faceti cerere si in instanta de recurs ca sa se faca cerere la polititie sa dea un raspuns la plangerea facuta (nr de dosar de urmariere penala,sau nr. de inregistrare plangere la politie).
am cerut sfatul ,pt-ca aici am fost informata gresit inclusiv de av mea....ar fi prea mult sa povestesc tot...dar tin sa mentionez ca avem toate actele pe care il indreptatesc pe tata sa fie pe acel titlu....sentinta a fost data cu ochii inchisi...fratele meu are nr. dosar de ex nr 1173/p/2009-plangere facuta la parchet...eu am fost anuntata de iccj-dna prin recomandata,am fost chemata de prim procuror si mi s-a zis sa astept sa fiu chemata la politie si tot astept...mie mi s-a dat nr dosar 239/viii/1/2009 -si a fost conexat dosarul meu cu al fratelui.....acum lamuriti-ma ;e inceputa cercetarea penala sau nu/#-o
tin sa mai mentionez faptul ca plangerea penala nu e numai pt acea fila rupta....e si pentru fals in declaratii si tainuire de documente....nu au trimis instantei documentatia completa din dosarul de fond funciar care a stat la baza eliberarii titlului....acel titlu s-a dat pe baza unei hotarari a comisiei judetene din 1991 care in 1993 a fost intarita printr-o sentinta definitiva si irevocabila,
dienusa, utilizator