Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Sesizare Direcția de Sănătate Veterinară
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Sesizare Direcția de Sănătate Veterinară

Am sesizat timp de 2 ani primăria că alte animale au intrat în zona mea de păsunat și au transmis boli animalelor mele? În ce măsură răspunde primăria pentru prejudiciul cauzat?
Are primăria oligația de a sesiza DSV?
Primaria are alte preocupari/atributii.