avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Sesizare Direcția de Sănătate Veterinară
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Sesizare Direcția de Sănătate Veterinară

Am sesizat timp de 2 ani primăria că alte animale au intrat în zona mea de păsunat și au transmis boli animalelor mele? În ce măsură răspunde primăria pentru prejudiciul cauzat?
Are primăria oligația de a sesiza DSV?
Cel mai recent răspuns: ContSters454516 , utilizator 16:11, 14 Februarie 2018
Primaria are alte preocupari/atributii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz Min79 Min79 Care sunt caile de atac in cazul in care o persoana din afara asociatiei care a concesionat o pasune intra pe aceasta cu animalele si nu mai vrea sa iasa (vezi toată discuția)
Bună ziua ! dețin un teren pe care l-am ierbicidat in urma ... Adrian iva Adrian iva Bună ziua ! Dețin un teren pe care l-am ierbicidat in urma cu aproximativ 10 -12 zile cu ierbicid total pentru curățarea buruienilor se învecinează cu ... (vezi toată discuția)
Vecin zgomotos cristina2008 cristina2008 Mama mea este in varsta de 82 de ani si locuieste la bloc. Are mereu probleme cu vecina de deasupra, in sensul ca aceasta face zgomote la ore la care oamenii ... (vezi toată discuția)