Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli reparatii-Asociatie de Proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli reparatii-Asociatie de Proprietari

Buna ziua,
Propietarul unei mansarde, trebuie sa participe la reparatia conductei de apa calda de la subsol, in conditiile in care conductele de apa rece si apa calda aferente mansardei sunt in afara instalatiei intiale a scarii.?
Fiind vorba despre instalatie parte comuna de imobil din subsol ,proprietarul detine obligatia sa contribuie la plata intretinere si reparatii parti comune constructii si instalatii din condominiu
Chiar daca proprietarul mansardei are pozata instalatia alimentare apa rece/calda distincta ,acesta este bransat la instalatia generala de alimentare utilitati a imobilului
Multumesc pentru raspuns.